Lokalizacja L:Generic.Menu Zarezerwuj
Lokalizacja
Zarezerwuj
L:Generic.Menu
Zarezerwuj
Preview Gallery BOOK A ROOM

Zarezerwuj
pobyt

Preview Gallery RESERVE A TABLE

Zarezerwuj
stolik

Preview Gallery BOOK A SPA TREATMENT

Zarezerwuj
zabieg w SPA

Preview Gallery BOOK A WORKING SPACE

Zarezerwuj
przestrzeń do pracy

Preview Gallery ABOUT INTRO

Serce
miasta

Hotel Europejski to miejsce pełne opowieści i legend – ludzi i wydarzeń, które ukształtowały Polskę i świat. Dzięki swojemu „genius loci” budynek kontynuuje najlepsze tradycje jako bijące serce miasta, oferując Hotel Raffles Europejski Warsaw ze 106 apartamentami i pokojami, 2 restauracje, bar, cukiernię, piekarnię rzemieślniczą, SPA, Humidor, Pavilion, luksusowe butiki i nowoczesną powierzchnią biurową.

Tomo Yarmush 220928111725 9717 Europejski Warsaw 210707192812 18467 3 Tomo Yarmush 220928114058 9712 1 (1)

Inspirująca historia

1857

Narodziny Legendy

Hotel Europejski został zbudowany przez hrabiego Aleksandra Przeździeckiego, który postanowił wprowadzić w Warszawie tradycje hotelarskie znane do tej pory jedynie w Europie Zachodniej. Wizja ta, pod okiem znanego polskiego architekta włoskiego pochodzenia, Henryka Marconiego, przybrała formę neorenesansowego pałacu o urzekającej atmosferze i niepowtarzalnym otoczeniu. Hotel został otwarty w 1857 r. i przez kolejne 160 lat przyciągał ludzi biznesu, artystów i intelektualistów z całego świata.

Europejski Warsaw History 1912 HE Wyd. M. Gietlinga

2018

Powrót Ikony

Hotel był świadkiem wielu wydarzeń historycznych i sam mocno ucierpiał w czasie Powstania Warszawskiego. W 2013 roku rozpoczęła się rekonstrukcja i przebudowa hotelu. Po prawie 5 latach Europejski dumnie powrócił do Warszawy, stając się wybitną wizytówką miasta i Polski. Historyczny status perły polskiego hotelarstwa został przywrócony Europejskiemu pod legendarną, założoną w Singapurze marką Raffles Hotels & Resorts.

DSC7439

Europejski Property

(Dawniej H.E.S.A.)

Hotel Europejski Spółka Akcyjna (H.E.S.A.) została powołana w 1921 r. przez potomków założyciela hotelu Aleksandra Przeździeckiego. Po wielu zawirowaniach II wojny światowej i czasów komunizmu w 2013 r. spółka zyskała większościowego udziałowca Verę Michalski Hoffmann - mecenaskę sztuki, wydawczynię i filantropkę. Wraz ze spadkobiercami historycznych rodów nie tylko przywróciła Europejskiemu dawną świetność, ale stworzyła wizytówkę tego, co najlepsze w polskiej sztuce nowoczesnej i współczesnej.

office@europejski.pl

HESA (1)